soddima

Tilmeldt aug. 2014Seneste kamp Opdateret
enuk

soddimas statistik for tilfældige kampe ·

StatistikI altSidste 24 timerSidste 7 dageSidste 30 dage
Kampe126.02026186783
Gennemsnitligt niveau8,419,5410,089,57
Sejre65.44051,93 %726,92 %8847,31 %38348,91 %
Nederlag58.89846,74 %1973,08 %9551,08 %38449,04 %
Uafgjorte1.6821,33 %00,00 %31,61 %162,04 %
Kampe overlevet45.72336,28 %415,38 %6333,87 %29537,68 %
Ødelagte tanks144.1711,14281,082191,189571,22
Destruktionsratio1,801,271,781,96
Spottede tanks118.4110,94180,691160,625650,72
Skader1.720,202.340,882.609,752.449,01
Træk skader74,6726,0477,4468,61
Observerer skader373,00413,92378,18363,21
Assisterende skader447,66439,96455,61431,81
Kombinerede skader2.167,862.780,853.087,532.878,98
Basis erobring75.6850,6000,00200,111000,13
Baseforsvar123.2600,9800,00700,384670,60
Xp773,85778,31958,14948,08
Rammeprocent67,88 %72,83 %69,39 %68,46 %
Personlig rating8.560-10+5
World of Tanks-bedømmelse7.2350-1+2
WN71.427,721.026,441.297,341.411,66
WN82.019,711.689,092.043,102.204,27
WNX1.966,111.924,472.072,142.168,04

Kampe for soddima

Eksempel

Del dine kampe

Wargaming udgiver ingenting om en enkelt kamp, og ingen har endnu delt en af kampene fra soddima. Med moddet unicum.gg vises de kampe, du spiller, her sammen med hele holdopstillingen.

soddimas -udvikling

Den fuldt optrukne linje er samlet WNX (matcher kolonnen I alt ovenfor) og ændrer sig langsomt, efterhånden som nye kampe bliver tilføjet. Den stiplede linje er WNX pr. session, beregnet ud fra kampene, der er spillet siden det forrige øjebliksbillede. Den viser varme og kolde perioder. Linjens farve følger vurderingsniveauet.

Kampvogne, der former soddimas vurdering

🚀 Hæver vurderingenWNX

Kampvogne, der hæver den samlede vurdering: Hvis de fjernes, falder vurderingen.

⚓ Trækker vurderingen nedWNX

Kampvogne, der trækker den samlede vurdering ned: Hvis de fjernes, stiger vurderingen.

soddimas mærker og mesterskaber

Fortræffelighedsmærker163381

Køretøjer efter mærkerne på deres kanon. Et mærke er et vedvarende gennemsnit: spillet beregner det over et rullende vindue af seneste kampe mod det, regionen præsterer med det køretøj.

NiveauIngen
XI3112—
X5475—
IX11367—
VIII1542111
VII11173—
VI1279—
V1331—

Mærker læst for 272 af 301 køretøjer. Resten udfyldes, når kontoen opdateres.

Mærker for Mesterlighed133. Klasse3452nd Klasse21021st Klasse1131Ace TankerM

Køretøjer efter deres bedste mærke. Et mærke gælder for én kamp i stedet for et gennemsnit: spillet tildeler det ud fra erfaringen i én kamp sammenlignet med det, regionen scorer med det køretøj.

NiveauIngen3. Klasse32nd Klasse21st Klasse1Ace TankerM
XI——295
X1—42230
IX1—91826
VIII1172337
VII2121214
VI——61012
V12644
IV—35—1
III12111
II1123—
I231—1

131 af 301 køretøjer bærer et Ace Tanker (44% af garagen).

Over bjælken, uden mærket

Køretøjer, hvis samlede skade allerede overstiger et mærke, de ikke bærer. Mærket er den samlede skade, farvelagt efter det mærke, den overstiger.

Sammenlign hvert køretøj med dets mærketærskler
  • Niveau VIII· 29 kampe
    2.124kanonen bærer ingen
  • Niveau VIII· 60 kampe
    1.881kanonen bærer ingen
  • Niveau V· 33 kampe
    1.133kanonen bærer ingen
  • Niveau VIII· 28 kampe
    2.143kanonen bærer ingen
  • Niveau VIII· 42 kampe
    2.296kanonen bærer ingen
  • Niveau VII· 37 kampe
    2.062kanonen bærer ingen

soddimas klanhistorik

8 klaner · 3y 3mo i klaner

aug. 201420162017201820192020202120222023202420252026i dag
[L-MIT]L-MIT emblemlimitless21 okt. 202620 days
[I-W]I-W emblemIndependent Warrior25 sep. 202624 days
[FBI-]FBI- emblemby AZERBAIJAN15 aug. 20262 hours
[JRLR_]JRLR_ emblemAlliance Friends Group23 jun. 20268 days
[FICUA]FICUA emblemВикувані в Хаосі [Forged in Chaos]24 maj 20263 months
[UK24]UK24 emblemUKRAINE IS IN MY HEART1 mar. 20261 year
[TUROK]TUROK emblemTURKISH ALLIANCE20 nov. 20242 years
[UAWT]UAWT emblemUkraine WOT19 feb. 20234 days