Rage_Machine

Tilmeldt sep. 2012Seneste kamp Opdateret
fr
[B_P_L] Bloody Phoenix Legion
Personnelofficer · tilsluttet 8 okt. 2019
B_P_L emblem

Rage_Machines statistik for tilfældige kampe ·

StatistikI altSidste 24 timerSidste 7 dageSidste 30 dage
Kampe108.98913170507
Gennemsnitligt niveau9,0510,389,9510,20
Sejre54.99150,46 %861,54 %9254,12 %27854,83 %
Nederlag52.78848,43 %538,46 %7544,12 %22043,39 %
Uafgjorte1.2101,11 %00,00 %31,76 %91,78 %
Kampe overlevet28.57126,21 %538,46 %5733,53 %18336,09 %
Ødelagte tanks95.7890,8890,691620,954620,91
Destruktionsratio1,191,131,431,43
Spottede tanks129.5511,1980,621520,894670,92
Skader1.603,452.437,771.865,141.947,67
Træk skader77,22282,7760,5457,98
Observerer skader345,46445,46423,01435,57
Assisterende skader422,68728,23483,55493,55
Kombinerede skader2.026,133.166,002.348,682.447,85
Basis erobring29.9010,2700,0000,001010,20
Baseforsvar41.3300,3800,0000,00350,07
Xp614,04932,00827,48731,47
Rammeprocent71,90 %69,47 %66,30 %66,06 %
Personlig rating7.2840+3+11
World of Tanks-bedømmelse5.5920-1-2
WN71.138,031.141,761.130,021.124,73
WN81.578,441.914,051.596,061.612,59
WNX1.555,371.915,911.579,681.612,55

Kampe for Rage_Machine

Eksempel

Del dine kampe

Wargaming udgiver ingenting om en enkelt kamp, og ingen har endnu delt en af kampene fra Rage_Machine. Med moddet unicum.gg vises de kampe, du spiller, her sammen med hele holdopstillingen.

Rage_Machines -udvikling

Den fuldt optrukne linje er samlet WNX (matcher kolonnen I alt ovenfor) og ændrer sig langsomt, efterhånden som nye kampe bliver tilføjet. Den stiplede linje er WNX pr. session, beregnet ud fra kampene, der er spillet siden det forrige øjebliksbillede. Den viser varme og kolde perioder. Linjens farve følger vurderingsniveauet.

Kampvogne, der former Rage_Machines vurdering

🚀 Hæver vurderingenWNX

Kampvogne, der hæver den samlede vurdering: Hvis de fjernes, falder vurderingen.

⚓ Trækker vurderingen nedWNX

Kampvogne, der trækker den samlede vurdering ned: Hvis de fjernes, stiger vurderingen.

  • Niveau VII· 6.197 kampe
    664,98+49,76 hvis fjernet
  • Niveau IX· 10.495 kampe
    1.192,12+39,18 hvis fjernet
  • Niveau IX· 3.113 kampe
    942,56+20,47 hvis fjernet
  • Niveau IX· 2.183 kampe
    775,89+13,78 hvis fjernet
  • Niveau VIII· 3.464 kampe
    1.105,67+13,61 hvis fjernet

Rage_Machines mærker og mesterskaber

Fortræffelighedsmærker7140

Køretøjer efter mærkerne på deres kanon. Et mærke er et vedvarende gennemsnit: spillet beregner det over et rullende vindue af seneste kampe mod det, regionen præsterer med det køretøj.

NiveauIngen
XI24——
X22243—
IX1918——
VIII1815——
VII1161—
VI174——
V14———

Mærker læst for 178 af 212 køretøjer. Resten udfyldes, når kontoen opdateres.

Mærker for Mesterlighed253. Klasse3542nd Klasse2621st Klasse161Ace TankerM

Køretøjer efter deres bedste mærke. Et mærke gælder for én kamp i stedet for et gennemsnit: spillet tildeler det ud fra erfaringen i én kamp sammenlignet med det, regionen scorer med det køretøj.

NiveauIngen3. Klasse32nd Klasse21st Klasse1Ace TankerM
XI——2—4
X11111224
IX2661310
VIII33999
VII——486
VI124104
V—5531
IV—262—
III21312
II1324—
I—22—1

61 af 212 køretøjer bærer et Ace Tanker (29% af garagen).

Over bjælken, uden mærket

Køretøjer, hvis samlede skade allerede overstiger et mærke, de ikke bærer. Mærket er den samlede skade, farvelagt efter det mærke, den overstiger.

Sammenlign hvert køretøj med dets mærketærskler
  • Niveau IX· 27 kampe
    2.731kanonen bærer ingen
  • Niveau X· 65 kampe
    2.773kanonen bærer ingen
  • Niveau IX· 172 kampe
    2.407kanonen bærer ingen
  • Niveau VI· 39 kampe
    1.006kanonen bærer ingen
  • Niveau VIII· 60 kampe
    1.741kanonen bærer ingen
  • Niveau VIII· 65 kampe
    1.630kanonen bærer ingen

Rage_Machines klanhistorik

3 klaner · 9y 8mo i klaner

sep. 2012201420152016201720182019202020212022202320242025i dag
[B_P_L]B_P_L emblemBloody Phoenix Legionnuværende7 years
[WARFU]WARFU emblemWarsong Fury21 sep. 20191 year
[B_P_L]B_P_L emblemBloody Phoenix Legion24 sep. 20182 years