CodexAlpha

Tilmeldt mar. 2012Seneste kamp Opdateret
tr
[ATAM] The rise of the Turks
Rekrutteringsofficer · tilsluttet 6 dec. 2014
ATAM emblem

CodexAlphas statistik for tilfældige kampe ·

StatistikI altSidste 24 timerSidste 7 dageSidste 30 dage
Kampe106.290638109
Gennemsnitligt niveau6,458,008,007,87
Sejre52.00348,93 %350,00 %1128,95 %4137,61 %
Nederlag53.28250,13 %350,00 %2565,79 %6559,63 %
Uafgjorte1.0050,95 %00,00 %25,26 %32,75 %
Kampe overlevet26.12624,58 %350,00 %513,16 %2018,35 %
Ødelagte tanks69.7390,6610,1720,05210,19
Destruktionsratio0,870,330,060,24
Spottede tanks114.4191,0840,67381,00900,83
Skader624,21350,33326,50454,24
Træk skader35,460,000,0019,60
Observerer skader200,01316,00251,29222,86
Assisterende skader235,47316,00251,29242,46
Kombinerede skader859,68666,33577,79696,70
Basis erobring163.6791,5400,0000,0000,00
Baseforsvar57.8300,5400,0000,0000,00
Xp379,28355,50284,47334,94
Rammeprocent61,04 %66,67 %67,88 %63,98 %
Personlig rating4.4760-2-3
World of Tanks-bedømmelse3.9980-1-2
WN7858,01343,7283,80241,70
WN8874,03201,6853,90219,54
WNX722,00125,1563,59187,30

Kampe for CodexAlpha

Eksempel

Del dine kampe

Wargaming udgiver ingenting om en enkelt kamp, og ingen har endnu delt en af kampene fra CodexAlpha. Med moddet unicum.gg vises de kampe, du spiller, her sammen med hele holdopstillingen.

CodexAlphas -udvikling

Den fuldt optrukne linje er samlet WNX (matcher kolonnen I alt ovenfor) og ændrer sig langsomt, efterhånden som nye kampe bliver tilføjet. Den stiplede linje er WNX pr. session, beregnet ud fra kampene, der er spillet siden det forrige øjebliksbillede. Den viser varme og kolde perioder. Linjens farve følger vurderingsniveauet.

Kampvogne, der former CodexAlphas vurdering

🚀 Hæver vurderingenWNX

Kampvogne, der hæver den samlede vurdering: Hvis de fjernes, falder vurderingen.

  • Niveau VIII· 7.534 kampe
    901,72−16,80 hvis fjernet
  • Niveau VIII· 1.507 kampe
    1.266,31−8,49 hvis fjernet
  • Niveau VII· 2.143 kampe
    983,51−5,03 hvis fjernet
  • Niveau VIII· 1.522 kampe
    977,32−4,28 hvis fjernet
  • Niveau VI· 1.170 kampe
    1.166,14−4,20 hvis fjernet
⚓ Trækker vurderingen nedWNX

Kampvogne, der trækker den samlede vurdering ned: Hvis de fjernes, stiger vurderingen.

  • Niveau V· 1.059 kampe
    20,90+7,52 hvis fjernet
  • Niveau II· 2.796 kampe
    310,54+7,43 hvis fjernet
  • Niveau VII· 1.715 kampe
    323,01+7,05 hvis fjernet
  • Niveau VI· 1.588 kampe
    301,90+5,30 hvis fjernet
  • Niveau VIII· 1.760 kampe
    472,03+4,91 hvis fjernet

CodexAlphas mærker og mesterskaber

Mærker for Mesterlighed393. Klasse31022nd Klasse21121st Klasse172Ace TankerM

Køretøjer efter deres bedste mærke. Et mærke gælder for én kamp i stedet for et gennemsnit: spillet tildeler det ud fra erfaringen i én kamp sammenlignet med det, regionen scorer med det køretøj.

NiveauIngen3. Klasse32nd Klasse21st Klasse1Ace TankerM
X—471—
IX318132
VIII2682217
VII—2112011
VI12171817
V—817128
IV141373
III1312125
II77667
I32312

72 af 343 køretøjer bærer et Ace Tanker (21% af garagen).

CodexAlphas klanhistorik

1 klaner · 11y 6mo i klaner

mar. 2012201420152016201720182019202020212022202320242025i dag
[ATAM]ATAM emblemThe rise of the Turksnuværende12 years