Commander_Grumpy

Gick med maj 2013Senaste strid Uppdaterad
es
[ALAS] ALIADOS LATINOS
Stf. Befälhavare · Gick med 9 juni 2026
ALAS emblem

Statistik för Commander_Grumpy i Slumptävlingar ·

StatistikTotaltSenaste 24hSenaste 7dSenaste 30d
Strider94 8401387411
Nivå7,668,009,319,14
Vinster44 09246,49 %646,15 %4349,43 %19146,47 %
Förluster49 39752,08 %753,85 %4450,57 %21452,07 %
Oavgjorda1 3511,42 %00,00 %00,00 %61,46 %
Överlevda strider21 82123,01 %323,08 %2832,18 %10525,55 %
Tanks förstörda60 2640,6480,62740,852810,68
Utslagningsförhållande0,830,801,250,92
Tanks spottade88 6860,94110,85550,633830,93
Skador903,531 204,621 715,761 424,04
Skador på klätterverk40,420,0028,0036,99
Observation skador242,77344,43333,18317,35
Skador från assistans283,19344,43361,18354,34
Kombinerade skador1 186,721 400,572 076,941 795,41
Bas fångst172 7831,8200,00790,911 2663,08
Basförsvar26 7820,2800,0030,03170,04
Erfarenhet524,27719,77748,17694,20
Trefffrekvens63,32 %65,14 %62,29 %64,41 %
Spelarbetyg4 6480+3+6
Rankning i World of Tanks4 0020+1+1
WN7804,01838,871 009,18853,52
WN8941,79950,191 342,021 141,20
WNX857,23896,881 398,171 098,87

Progression för Commander_Grumpy i

Den heldragna linjen visar WNX totalt (motsvarar kolumnen Totalt ovan) och förändras långsamt när nya Strider tillkommer. Den streckade linjen visar WNX per session. Beräkningen baseras på de Strider som spelats sedan föregående mätpunkt. Den visar perioder med med- och motgångar. Linjens färg följer nivån i Rankning.

Tanken som påverkar Rankning för Commander_Grumpy

🚀 Höjer RankningWNX

Tanken som höjer helhetsresultatet: att ta bort dem skulle ge lägre Rankning.

  • Ram II
    Klass V· 2 243 strider
    2 809,21−29,96 vid borttagning
  • Jagdpanzer E 100
    Klass X· 2 203 strider
    1 294,99−12,99 vid borttagning
  • M10 RBFM
    Klass V· 1 024 strider
    2 137,07−9,71 vid borttagning
  • KV-220-2
    Klass V· 546 strider
    3 066,55−8,19 vid borttagning
  • Rheinmetall Skorpion G
    Klass VIII· 1 130 strider
    1 513,01−7,69 vid borttagning
⚓ Sänker RankningWNX

Tanken som sänker helhetsresultatet: att ta bort dem skulle ge högre Rankning.

  • M2 Light
    Klass II· 647 strider
    14,98+6,41 vid borttagning
  • ST-I
    Klass IX· 845 strider
    502,62+4,12 vid borttagning
  • ARL 44
    Klass VI· 1 346 strider
    508,93+4,06 vid borttagning
  • AMX 13 90
    Klass IX· 645 strider
    487,76+2,93 vid borttagning
  • AMX 13 105
    Klass X· 815 strider
    591,52+2,88 vid borttagning

Märken och förtjänsttecken för Commander_Grumpy

Skyttemärken5830

Vagnar efter skyttemärken på kanonen. Ett märke kräver ett varaktigt genomsnitt: spelet beräknar det över ett rullande intervall av de senaste striderna jämfört med vad regionen presterar i samma vagn.

NivåInga
XI101——
X7310——
IX822——
VIII12218——
VII536——
VI5215——
V4863—
IV39———
III39———
II32———
I10———

Märken har lästs in för 621 av 629 vagnar. Resten fylls i allteftersom kontot uppdateras.

Mästermärken1243:e klass32402:a klass21551:a klass166Ace TankerM

Vagnar efter sitt bästa förtjänsttecken. Ett förtjänsttecken bygger på en strid i stället för ett genomsnitt: spelet delar ut det utifrån erfarenheten från en enskild strid jämfört med vad regionen får i samma vagn.

NivåInga3:e klass32:a klass21:a klass1Ace TankerM
XI1651—
X11239248
IX32539145
VIII924484416
VII5820198
VI18242311
V26241511
IV322095
III7171131
II815711
I4132—

66 av 629 vagnar har märket Ace Tanker (10 % av garaget).

Presterar bättre än kanonen visar

Vagnar vars kombinerade skada redan överstiger gränsen för ett märke de inte har. Etiketten visar den kombinerade skadan och färgas efter märket vars gräns den överstiger.

Klanhistorik för Commander_Grumpy

31 klaner · 10y 3mo i klaner

maj 201320152016201720182019202020212022202320242025idag
[ALAS]ALAS emblemALIADOS LATINOSaktuell4 months
[ALAS]ALAS emblemALIADOS LATINOS4 juni 20264 years
[ALAS]ALAS emblemALIADOS LATINOS27 apr. 20222 years
[CENTU]CENTU emblemCENTURIONES VENCEDORES DE LATINOAMÉRICA27 juni 20205 days
[F3NIX]F3NIX emblemFUERZA BLINDADA FENIX20 maj 20202 months
[G_EX]G_EX emblemGUERREROS EXILIADOS24 mars 20202 months
[TRIB]TRIB emblemTribal13 jan. 20204 days
[FLB]FLB emblemFUERZA LATINA BLINDADA23 nov. 201910 days
[ARPIA]ARPIA emblemAves de Rapiña6 nov. 20199 days
[G_EX]G_EX emblemGUERREROS EXILIADOS12 okt. 20194 months
[G_EX]G_EX emblemGUERREROS EXILIADOS5 juni 20194 days
[YAROU]YAROU emblemYAROU10 maj 20196 days
[PZRLT]PZRLT emblemPANTHERS LATINOS7 mars 20193 months
[TRIB]TRIB emblemTribal26 okt. 20181 month
[MEAD0]MEAD0 emblemSomos Un Charco de Pis16 aug. 20183 months
[G0LDN]G0LDN emblem_𝐋𝐚𝐭𝐢𝐧 𝐆𝐨𝐥𝐝_27 maj 201820 days
[BO-NE]BO-NE emblemBOINAS NEGRAS27 apr. 20181 month
[6_6_6]6_6_6 emblemL-U-C-I-F-E-R28 feb. 20184 days
[ASES]ASES emblemARMADA SUDAMERICANA DE OPERACIONES TÁCTICAS23 nov. 201724 days
[UN-LA]UN-LA emblemUNIÓN LATINOAMERICANA DE TANQUISTAS WOT26 okt. 201721 days
[FAMA]FAMA emblemFuerzas Argentinas Militares de Ataque2 okt. 20172 months
[TANAR]TANAR emblemTANQUEROS ARGENTINOS8 aug. 20173 months
[WARRS]WARRS emblemTHE-WARRIORS5 maj 20173 months
[C0TAB]C0TAB emblemCOMANDO TACTICO BLINDADO [COTAB]11 feb. 201728 days
[MALDT]MALDT emblemMancos Latinoamericanos Destructores de Tanques28 dec. 201613 days
[L-D-R]L-D-R emblemLos Dirigentes Revolucionarios12 dec. 201612 days
[NENAS]NENAS emblemNietas del Abuelo24 nov. 20161 month
[D-F-D]D-F-D emblem"Division Fuerza Delta"16 okt. 20169 months
[RCT10]RCT10 emblemRegimiento de Caballería de Tanques 10. Husares de Pueyrredon22 dec. 20156 months
[1-SS1]1-SS1 emblemThunder Riders4 juni 201521 days
[D-F-D]D-F-D emblem"Division Fuerza Delta"11 maj 20158 months