master_656

Gick med sep. 2014Senaste strid Uppdaterad
de
[K384] Panzerkompanie 3/84
Personalofficer · Gick med 7 okt. 2014
K384 emblem

Statistik för master_656 i Slumptävlingar ·

StatistikTotaltSenaste 24hSenaste 7dSenaste 30d
Strider50 8110106364
Nivå8,909,199,34
Vinster23 73846,72 %04845,28 %17748,63 %
Förluster26 56752,29 %05854,72 %18550,82 %
Oavgjorda5061,00 %000,00 %20,55 %
Överlevda strider10 16220,00 %02220,75 %6918,96 %
Tanks förstörda30 1450,590410,391530,42
Utslagningsförhållande0,740,490,52
Tanks spottade53 2821,050880,833270,90
Skador1 232,721 195,631 282,38
Skador på klätterverk55,2035,5331,29
Observation skador348,45223,35276,52
Skador från assistans403,65258,88307,82
Kombinerade skador1 636,401 457,821 591,47
Bas fångst40 1630,7901281,213190,88
Basförsvar9 3310,18050,0550,01
Erfarenhet635,05677,24717,57
Trefffrekvens64,29 %61,16 %64,21 %
Spelarbetyg5 3800−1+3
Rankning i World of Tanks4 12700−1
WN7807,83612,91700,50
WN8994,00763,88841,72
WNX938,44645,68709,65

Progression för master_656 i

Den heldragna linjen visar WNX totalt (motsvarar kolumnen Totalt ovan) och förändras långsamt när nya Strider tillkommer. Den streckade linjen visar WNX per session. Beräkningen baseras på de Strider som spelats sedan föregående mätpunkt. Den visar perioder med med- och motgångar. Linjens färg följer nivån i Rankning.

Tanken som påverkar Rankning för master_656

🚀 Höjer RankningWNX

Tanken som höjer helhetsresultatet: att ta bort dem skulle ge lägre Rankning.

  • E 100
    Klass X· 4 845 strider
    1 216,42−31,39 vid borttagning
  • E 75
    Klass IX· 3 617 strider
    1 212,77−19,95 vid borttagning
  • Maus
    Klass X· 806 strider
    1 417,96−8,19 vid borttagning
  • Jagdpanzer E 100
    Klass X· 1 496 strider
    1 165,32−7,30 vid borttagning
  • Pz.Kpfw. VII
    Klass X· 1 137 strider
    1 160,05−5,72 vid borttagning
Sänker RankningWNX

Tanken som sänker helhetsresultatet: att ta bort dem skulle ge högre Rankning.

  • Panther/M10
    Klass VII· 471 strider
    428,62+3,71 vid borttagning
  • M4A3E8 Fury
    Klass VI· 344 strider
    265,81+3,60 vid borttagning
  • Grille 15
    Klass X· 862 strider
    779,91+3,05 vid borttagning
  • M53/M55
    Klass IX· 693 strider
    718,43+2,55 vid borttagning
  • E 50 Ausf. M
    Klass X· 2 168 strider
    886,52+2,54 vid borttagning

Märken och förtjänsttecken för master_656

Mästermärken673:e klass31302:a klass2771:a klass125Ace TankerM

Vagnar efter sitt bästa förtjänsttecken. Ett förtjänsttecken bygger på en strid i stället för ett genomsnitt: spelet delar ut det utifrån erfarenheten från en enskild strid jämfört med vad regionen får i samma vagn.

NivåInga3:e klass32:a klass21:a klass1Ace TankerM
XI42
X1117185
IX1627166
VIII1227185
VII391064
VI351493
V881151
IV58411
III8771
II987
I5321

25 av 342 vagnar har märket Ace Tanker (7 % av garaget).

Klanhistorik för master_656

1 klaner · 11y 8mo i klaner

sep. 201420162017201820192020202120222023202420252026idag
[K384]K384 emblemPanzerkompanie 3/84aktuell12 years