Timur_148

Gick med jan. 2022Senaste strid Uppdaterad
ro
[TKKIL] bem taquila ca sa nu murim
Rekryt · Gick med 31 mars 2026
TKKIL emblem

Statistik för Timur_148 i Slumptävlingar ·

StatistikTotaltSenaste 24hSenaste 7dSenaste 30d
Strider75 956512931 121
Nivå8,178,969,098,94
Vinster34 67445,65 %2345,10 %13847,10 %50244,78 %
Förluster40 12352,82 %2752,94 %15051,19 %60253,70 %
Oavgjorda1 1591,53 %11,96 %51,71 %171,52 %
Överlevda strider15 72520,70 %815,69 %5518,77 %21218,91 %
Tanks förstörda39 2180,52270,531520,526080,54
Utslagningsförhållande0,650,630,640,67
Tanks spottade54 0460,71350,692230,767530,67
Skador889,531 266,041 150,681 193,76
Skador på klätterverk31,1418,8921,3631,77
Observation skador268,58295,55316,91306,15
Skador från assistans299,72314,44338,26337,91
Kombinerade skador1 189,291 606,851 488,921 536,54
Bas fångst36 6030,4820,04400,143220,29
Basförsvar15 8120,2100,0000,001930,17
Erfarenhet583,54676,61669,71665,42
Trefffrekvens72,03 %83,53 %80,13 %79,00 %
Spelarbetyg4 436+1+4+10
Rankning i World of Tanks3 16200+6
WN7655,74693,19683,83689,41
WN8743,93862,58786,56836,14
WNX668,00837,12717,73785,73

Progression för Timur_148 i

Den heldragna linjen visar WNX totalt (motsvarar kolumnen Totalt ovan) och förändras långsamt när nya Strider tillkommer. Den streckade linjen visar WNX per session. Beräkningen baseras på de Strider som spelats sedan föregående mätpunkt. Den visar perioder med med- och motgångar. Linjens färg följer nivån i Rankning.

Tanken som påverkar Rankning för Timur_148

🚀 Höjer RankningWNX

Tanken som höjer helhetsresultatet: att ta bort dem skulle ge lägre Rankning.

  • Object 752
    Klass IX· 1 220 strider
    1 160,08−8,74 vid borttagning
  • GSOR 1008
    Klass VIII· 1 412 strider
    1 113,52−8,08 vid borttagning
  • SU-130PM
    Klass VIII· 2 086 strider
    916,38−6,70 vid borttagning
  • TL-7
    Klass IX· 1 409 strider
    950,55−5,72 vid borttagning
  • Rheinmetall Skorpion G
    Klass VIII· 3 057 strider
    785,88−4,76 vid borttagning
Sänker RankningWNX

Tanken som sänker helhetsresultatet: att ta bort dem skulle ge högre Rankning.

  • VK 30.02 (M)
    Klass VI· 701 strider
    135,51+4,23 vid borttagning
  • FV4005 Stage II
    Klass X· 558 strider
    300,45+3,49 vid borttagning
  • Indien-Panzer
    Klass VIII· 367 strider
    64,97+3,27 vid borttagning
  • Charioteer
    Klass VIII· 309 strider
    173,06+2,29 vid borttagning
  • Leopard Prototyp A
    Klass IX· 313 strider
    233,66+2,15 vid borttagning

Märken och förtjänsttecken för Timur_148

Skyttemärken200

Vagnar efter skyttemärken på kanonen. Ett märke kräver ett varaktigt genomsnitt: spelet beräknar det över ett rullande intervall av de senaste striderna jämfört med vad regionen presterar i samma vagn.

NivåInga
XI24
X681
IX821
VIII116
VII41
VI45
V29
IV14
III16
II12
I6

Märken har lästs in för 455 av 462 vagnar. Resten fylls i allteftersom kontot uppdateras.

Mästermärken1313:e klass32142:a klass2581:a klass114Ace TankerM

Vagnar efter sitt bästa förtjänsttecken. Ett förtjänsttecken bygger på en strid i stället för ett genomsnitt: spelet delar ut det utifrån erfarenheten från en enskild strid jämfört med vad regionen får i samma vagn.

NivåInga3:e klass32:a klass21:a klass1Ace TankerM
XI1663
X32032105
IX2846121
VIII11566278
VII15224
VI317241
V8813
IV365
III3724
II66
I231

14 av 462 vagnar har märket Ace Tanker (3 % av garaget).

Presterar bättre än kanonen visar

Vagnar vars kombinerade skada redan överstiger gränsen för ett märke de inte har. Etiketten visar den kombinerade skadan och färgas efter märket vars gräns den överstiger.

  • Klass IX· 76 strider
    1 322kanonen har ingen
  • Klass VIII· 25 strider (30d)
    1 821kanonen har ingen
  • Klass VIII· 86 strider
    1 246kanonen har ingen
  • Klass X· 90 strider
    1 517kanonen har ingen

Klanhistorik för Timur_148

3 klaner · 4y 6mo i klaner

jan. 20222023202420252026idag
[TKKIL]TKKIL emblembem taquila ca sa nu murimaktuell6 months
[B0B0_]B0B0_ emblemBOBO_RO28 mars 202610 months
[-R]-R emblem-RampaGe-8 apr. 20253 years